نویسنده :امیررضاانوار
 اطاله دادرسی یکی از مواردی است که روندرسیدگی به پرونده هارادچار تعویق میکندوضرروزیان چه بسا
غیرقابل جبران برای اصحاب دعوی درپی دارد.چندمورددردست اقدام متاسفانه این موضوع ازسوی مدیردفتر
وحتی قاضی دادگاه ایجادشد،که دونمونه آن را ذکر میکنم.بعدازوصول اخطاررفع نقص برای ارایه پاسخ استعلام
ثبت،به مرجع مزبورمراجعه وپاسخ راتحویل دفتردادگاه دادم.<رفع نقص راانجام دادم>دفعه بعدکه مراجعه نمودم
متوجه شدم،قرارردصادرشده به جهت عدم رفع نقص.درحالیکه درموعدمقررپاسخ اداره ثبت رابه دفترشعبه
تسلیم کرده بودم ومدیردفتراصلا توجهیبه آن ننموده بود.مورددیگر بااینکه پس از وصول اخطارسریعارفع نقص و
ارایه اصل مدرک وابطال کسری تمبروهزینه دادرسی به عمل آمد.دروقت نظارت باولاحظه پرونده متوجه شدم
قراررددادخواست صادرشده است.وقاضی محترم اظهارداشتندمواردرفع نقص را ندیده اند!بلافاصله به قرارفوق
اعتراض کردم که پس از پذیرفته شدن پرونده مجددا به چرخه رسیدگی واردشد.یکی ازکارهای مهم وکیل
مراجعه به دفاترشعب دادگاههاوپیگیری اقدامات مسوولین دفاترورفعاشکالات احتمالی ناشی از مسامحه و
بیدقتی دفاتر یا شعب،یعنی دخالت در امورشکلی ورفع اشکالات احتمالی ناشی از مسامحه وبی دقتی
مامورین مربوطه است.

جهات مقایسه آیین دادرسی درحقوق عمومی وحقوق خصوصی (قسمت دوم)

جهات مقایسه آیین دادرسی درحقوق عمومی وحقوق خصوصی

با موضوع اطاله دادرسی

نقص ,پرونده ,دادرسی ,احتمالی ,مراجعه ,مسامحه ,ناشی از ,از مسامحه ,احتمالی ناشی ,پس از ,را ندیده

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سم ساس farnaaaaz qutabxane pooyarayanes سلنا -ریحانا فایل پاورپوینت frektalsbz اینجا همه چی هست مشاوره تلفنی تحصیلی tolidatcompany